21 C
13 C

Черно море се изравни с лидера

Черно море победи ЦСКА 1948 с 2:1 в среща от 25-ия кръг на efbet Лига.

Домакините откриха резултата рано-рано. Бирсент Карагерен допусна груба грешка в отбрана в четвъртата минута, Илиан Илиев – младши му взе топката и я подаде на Исмаил Иса, който отблизо се разписа за 1:0.

След половин час игра ЦСКА 1948 стигна до равенство след попадение на Радослав Кирилов.

Девет минути след началото на втората част Мазир Сула можеше да отбележи изключително красив гол. Той пое, обърна се, и стреля от въздуха, но Петър Маринов показа отличен рефлекс и изби в корнер.

Черно море поведе в 66-ата минута, когато Исмаил Иса скочи най-високо в наказателното поле и с глава се разписа за 2:1.

Черно море се изравни по точки с лидера Лудогорец, но е с два мача повече. ЦСКА 1948 заема шестата позиция в таблицата с 37 точки.