16.4 C
22 C
15.1 C

Милан не срещна трудности със Славия в Прага

Милан се класира безпроблемно за четвъртфиналите на Лига Европа след успех с 3:1 в гостуването си на Славия Прага. „Росонерите“ продължават напред с общ резултат 7:3. В 20-ата минута Томаш Холеш получи директен червен картон, а след това попадения на Кристиан Пулишич, Рубен Лофтъс-Чийк и Рафаел Леао през първото полувреме решиха двубоя. Почетният гол за чешкия отбор бе дело на Матей Юрасек.

В 14-ата минута Славия организира хубава атака. Моймир Хитил показа техника и отправи точен удар, но Майк Менян показа класата си и се намеси.

Шест минути по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Томаш Холеш получи директен червен картон.

Последва натиска на Милан, но Индрих Станах успя да спаси удари на Кристиан Пулишич и Рафаел Леао.

В 33-ата минута „росонерите“ все пак поведоха. Леао намери Пулишич в наказателното поле, а американецът преодоля вратаря на Славия с изстрел в долния десен ъгъл.

Само три минути след това италианският гранд стигна до втори гол. Тео Ернандес подаде към Рубен Лофтъс-Чийк, който не остави шансове на стража на домакините, след като прати кълбото под напречната греда.

Дълбоко в добавеното време на първата част Милан отбеляза още едно попадение. Пулишич върна услугата на Леао. Португалецът стреля в левия ъгъл.

През второто полувреме отборът на Стефано Пиоли намали оборотите.

В 85-ата минута Матей Юрасек получи от Христо Зафейрис и с прецизен удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Менян.

Пет минути по-късно Оливие Жиру стреля с глава. Направилият добър двубой Станек обаче отново спаси.