16.4 C
22 C
15.1 C

Уест Хям помете Фрайбург в голово шоу

Уест Хям разби Фрайбург с 5:0 в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа и продължава напред въпреки загубата с 0:1 в първата среща.

Лукас Пакета даде аванс на „чуковете“ в 9-ата минута, след като насочи отбита топка в горния десен ъгъл на вратата на Фрайбург – 1:0.

Авансът на англичаните стана 2:0 след половин час игра. Джаред Боуен стреля от границата на наказателното поле и порази целта.

Боуен асистира за третия гол на Уест Хям в 52-ата минута, дело на Аарън Кресуел (3:0).

Британците продължиха да владеят положението на терена и след два пропуска на Едсон Алварес и Владимир Цоуфал, стигнаха до четвърти гол.

Негов автор стана Мохамед Кудус след индивидуален пробив и шут в долния десен ъгъл – 4:0. Пет минути преди края отново Кудус пое подаване и стреля неспасяемо за 5:0.