12.9 C
17 C
15.1 C

Лудогорец се откъсна на върха в завръщането на Неделев на „Колежа“

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 2:0 като гост в мач от 24-ия кръг на efbet Лига и се откъсна на върха в класирането.

Срещата бе по-специална за бившата звезда на „канарчетата“ Тодор Неделев, който за първи път се завръща в игра на „Колежа“ след трансфера си в Лудогорец, но напусна терена заради контузия в 21-ата минута.

Двубоят започна с опасности и към двете врати, но опасните удари бяха последвани от сигнали за засада.

Лудогорец откри резултата в 13-ата минута след гол с глава на Квадво Дуа (1:0).

Резултатът бе удвоен минути преди изтичането на половин час игра. Аслак Фон Витри центрира към Якуб Пьотровски и той се разписа с глава за 2:0.

Ботев можеше да намали изоставане си в 38-ата минута, но Антонио Перера не успя да нанесе точен удар на метър от вратата.

Началото на втората част не предложи чисти голови положения, но двата тима продължиха да играят на високо темпо.

Десет минути преди края Квадво Дуа можеше да направи разликата класическа, но не намери целта.

В последната минута на срещата Квадво Дуа вкара гол на Ботев, но попадението му не бе признато заради засада в хода на атаката.

Лудогорец се откъсна на три точки пред преследвачите Черно море и ЦСКА, като е и с мач по-малко. Ботев (Пловдив) е на девета позиция с 33 точки.