12.9 C
17 C
15.1 C

Арда счупи каръка след късен обрат

Арда победи Ботев (Враца) с 2:1 като гост в мач от 24 кръг на efbet Лига и записа първа победа за годината.

Първият половин час предложи по две опасности пред двете врати. Мартин Смоленски и Браян Мендоса стреляха неточно към вратата на Арда.

Гостите отвърнаха с два удара на Станислав Иванов. При първия си опит той би във вратата, а при втория топката мина встрани. След това Смоленски направи нов неточен удар.

В добавеното време на първата част след центриране отляво и недобро изчистване на Браян Переа топката стигна до Станислав Иванов, който на далечната греда не успя с глава да уцели празната врата.

Ботев (Враца) успя да открие резултата в 64-ата минута, когато появилият се минути преди това Бубакар Траоре се възползва от отклонена топка в наказателното поле и откри резултата (1:0).

Малко повече от десет минути след това друга резерва Борислав Цонев засече топката с глава за 1:1. В следващата атака Арда можеше да стигне до обрат, но Станислав Иванов не намери целта.

В края на мача Арда получи дузпа за нарушение на Мартин Ачков, а Тонислав Йорданов се разписа от бялата точка за 2:1.

Минута по-късно  Меси Биатумусока от Ботев (Враца) бе изгонен с директен червен картон.

Арда се изкачи на седмо място в класирането с 35 точки, докато Ботев (Враца) е на предпоследна позиция с 13.