9.8 C
17 C
15.3 C

Атлетико Мадрид с ценен успех над Бетис

Атлетико Мадрид стигна до важен успех срещу Бетис с 2:1 в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига. Автогол на Руи Силва и попадения на Алваро Мората дадоха комфортна преднина на „дюшекчиите“. Уилям Карвальо върна един гол за „вердибланкос“, но той не бе достатъчен.

В 8-ата минута Атлетико поведе, след като Руи Силва прати топката в собствената си врата.

20 минути по-късно домакините получиха дузпа след намесата на ВАР след нарушение срещу Алваро Мората. Нападателят застана зад топката, но Силва успя да спаси.

В 44-ата минута Мората все пак прати кълбото в мрежата, след като бе точен от близко разстояние.

17 минути след началото на втората част Уилям Карвальо отбеляза фантастичен гол от далечно разстояние. Той прати топката в горния ляв ъгъл и не остави шансове на Ян Облак.

В 79-ата минута вратарят на Атлетико спаси трите точки за тима си. Гуидо Родригес стреля от границата на наказателното, но Облак успя да избие топката в гредата.