9.8 C
17 C
15.3 C

Mъри и Гьозтепе с нова крачка към елита

Воденият от Станимир Стоилов Гьозтепе записа нова победа по пътя към промоцията за Суперлигата на Турция. Футболистите на Мъри надвиха с 2:0 Болуспор в домакинството си на „Гюрсел Аксел“ в Измир.

Бразилецът Ромуло Кардосо се превърна в герой за Гьозтепе, вкарвайки и двете попадения. 22-годишният нападател беше привлечен от Мъри през зимната пауза.

Срещу Болуспор той откри резултата от дузпа в добавеното време на първата част. В 49-ата минута грешка в отбраната на Болуспор изведе бразилеца сам срещу вратаря и той покачи на 2:0.

След успеха тимът на Мъри Стоилов е на второ място, което дава директна промоция, с 52 точки. Гьозтепе има със 7 точки повече от третия Коджаелиспор. Лидерът Еюпспо е с 61 т. Болуспор, където преди време игра Даниел Златков, е седми към момента с 39 т.