21.2 C
23 C
20.1 C

Интер размаза Аталанта по пътя към титлата

Интер размаза у дома Аталанта с 4:0 в отложен мач от 21-ия кръг на италианската Серия „А“ и след 11-ата си поредна победа във всички турнири направи нова крачка към шампионската титла.

В 11-ата минута бергамаските се порадваха замалко, но попадението на Шарл Де Кетеларе бе отменено заради игра с ръка.

Домакините поведоха в 26-ата минута, когато Матео Дармиан с изстрел от границата на наказателното поле бе точен за 1:0. Три минути след това Матео Дармиан стреля право в тялото на Карнезеки.

В края на първото полувреме Лаутаро Мартинес уцели напречната греда с мощен изстрел. В добавеното към първите 45 минути време Мартинес вкара страхотно попадение за 2:0.

В началото на втората част Интер получи правото да изпълни дузпа. Лаутаро Мартинес застана зад топката, но Карнезеки изби удара му. При добавката обаче Федерико Димарко не сбърка за за 3:0. В 72-ата минута Алексис Санчес центрира от свободен удар, а Давиде Фратези с глава матира Карнезеки за 4:0.

С успеха грандът от Милано събра 69 точки на върха и има 12 аванс пред втория Ювентус. Аталанта е на пета позиция с 46.