21.2 C
23 C
20.1 C

Ботев (Пловдив) се промъкна на 1/2-финал за Купата

Ботев (Пловдив) победи Спартак (Варна) с 2:1 у дома и се класира за 1/2-финал в турнира за Купата на България.

Двубоят на „Колежа“ започна с претенции за дузпа от страна на „канарчетата“, а първата по-добра възможност бе за гостите, но Ивей Ромееш не уцели добре топката.

Ботев поведе в 22-ата минута след самостоятелна акция на Самюел Акере, който проби отдясно и стреля точно за 1:0.

След малко повече от половин час игра капитанът на Спартак Виктор Митев стреля от границата на наказателното поле, но прати топката на метър-два от напречната греда.

Втората част започна с опасност пред вратата на Ботев след удар с глава на Ахмед Ахмедов. Секунди по-късно и Ивей Ромееш шутира опасно към Игонен, но стражът на „канарчетата“ се справи.

Ботев отвърна четвърт час по-късно с хубав удар на Акере, но топката премина покрай гредата. Минути по-късно Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на домакините, но съдията подмина ситуацията.

Ивелин Попов сложи точка на спора в 72-ата минута, разписвайки се от около десет метра след пас отдясно на Акере (2:0).

Минути по-късно Ботев можеше да вкара трети гол, но Мартин Секуличнасочи топката на сантиметри от гредата.

Спартак тръгна напред и пет минути преди края Руменов отправи много опасен удар под гредата от фаул, но Матвей Игонен го отрази.

Минута след това Ахмед Ахмедов изпревари вратаря на домакините и се разписа за крайното 1:2. До края варненци запазиха напрежението пред вратата на Ботев, но не успяха да стигнат до нещо повече.