13.5 C
18 C
14 C

Крумовград продължи победната си серия

Крумовград победи Локомотив (София) с 2:0 като гост в среща от 22-ия кръг на efbet Лига и и вече има четири поредни успеха в първенството.

Срещата започна по-добре за гостите, които след пропуск на Алекс Колев в 11-ата минута, успяха да поведат в 19-ата. Серкан Юсеин засече центриране и заби топката в мрежата за 1:0.

По-малко от десет минути след това и Ренан стреля към вратата на домакините, но твърде слабо.

Първият опасен удар на сметката на Локомотив дойде в 39-ата минута и бе дело на Мики Орачев.

Десет минути след почивката и Симеон  Мечев шутира опасно от дистанция към вратата на Крумовград, но Янко Георгиев бе на мястото си.

Гостите отвърнаха с опасен изстрел на Серкан Юсеин от фаул в 65-ата минута. Малко след това Диме Димов изчисти удар на Алекс Колев от голлинията.

Четвърт час преди края Алекс Колев пропусна от страхотна позиция. Десет минути по-късно опасен удар на Мечев бе отклонен от бранител.

В продължението Алекс Колев отбеляза гол за крайното 2:0, с което се изравни с Георги Николов при най-резултатните в първенството с по 9 попадения.

Крумовград е на девета позиция с 30 точки, докато Локомотив София е на 13-а позиция с 22.