16.2 C
      25 C
      22.3 C

ЛЕВСКИ И ЛИТЕКС С ГОЛОВО РАВЕНСТВО

Отборите на Левски и Литекс завършиха наравно 2:2 в мач от втория кръг на А група. Това беше второ равенство за момчетата на Стойчо Стоев от началото на сезона.  Сините поведоха още в 5-та минута с попадение на Божидар Краев. В 36-та минута Асприла нацели напречната греда от дистанция. Топката падна около гол-линията, но попадение не беше отсъдено. В 41-та минута все пак Литекс изравни. Рафаел Перес засече топката от близко разстояние и направи 1:1. В 52-та минута оранжевите поведоха чрез Арсенио Нунеш. Левски стигна до точката благодарение на Роман Прохазка, който преодоля Винисиус Баривиера в 62-та минута. В 71-та минута Левски остана с 10 души, след като Веселин Минев беше изгонен. В добавеното време червен картон получи и Кристиян Малинов от Литекс. Така Левски има 2 точки във временното класиране, а Литекс е с 4.