АНЕВ С ИСТОРИЧЕСКИ УСПЕХ ЗА БЪЛГАРСКИЯ БИАТЛОН

Българският представител завърши четвърти.

9 годиниДруги 5 Телевизия Евроком

Красимир Анев завърши на престижното 4-то място в масовия старт от Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф. Това е най-доброто постижение в историята на българския биатлон. Анев измина дистанцията за 45:23.4 минути и изостана на 31.4 секунди от победителя Мартен Фуркад. Другият български представител Владимир Илиев завърши на 19-о място с време от 46:41.4 минути.В генералното класиране, Красимир Анев е на 14-то място.С 481 точки, лидер е Фуркад следван от Антон Шипулин и Емил Хегле Свендсен.