Арина Сабаленка отново е шампионка в Мелбърн

Световната №2 ликува в Мелбърн без загубен сет

3 месецаТенис 26 Симеон Кисьов

Световната №2 Арина Сабаленка защити титлата си на Аustralian Open, след като надигра категорично Цинвън Чжън от Китай с 6:3, 6:2.

25-годишната тенисистка от Беларус игра на висота през целия турнир, в който не загуби нито един сет в седемте си мача. На полуфинала Сабаленка отстрани четвъртата в схемата Коко Гоф в реванш за загубата от нея на US Open 2023. Финалът днес с Чжън не беше особено интригуващ, след като световната №2 отново демонстрира класата си и заслужено се поздрави с успеха.

Звездата от Беларус започна мощно и бързо си осигури преднина от 5:2 гейма. Чжън обаче успя да спаси цели три сетбола, но Сабаленка взе сета още при следващото си подаване - 6:3.

Във втората част тя беше още по-убедителна, като само в края (при 5:2) изпусна четири мачбола, но при петия вече ликува и победи китайката след 1 час и 17 минути игра.

За Сабаленка това е втори трофей в турнир от Големия шлем. Тя е първата, която достига последователни финали на Australian Open след Серина Уилямс (през 2016 и 2017 г.) и е първата, която печели поредни титли в Мелбърн след Виктория Азаренка (2012 г. и 2013 г.).