Бока отстрани Ривър след Суперкласико с пет гола и скандали

12 дниФутбол 134 Симеон Кисьов

В много драматичен сблъсък Бока Хуниорс обърна с 3:2 Ривър Плейт в последния четвъртфинал за Купата на Професионалната лига на стадион “Марио Алберто Кемпес” в Кордоба и ще се изправи срещу Естудиантес в битката за финала.

Мигел Мерентиел (45, 67) и Единсон Казани (62) бяха точни за “синьо-жълтите”, докато Мигел Борха в 10-ата минута и Пауло Диас (90+7) се разписаха за “милионерите”.

Поредният епизод Суперкласико, както винаги бе изпълнен с множество емоции, а шампионите са бесни на съдиите на ВАР, тъй като в първите секунди на второто полувреме при резултат 1:1, имаха претенции за спестен червен картон на капитана на Маркос Рохо, а в 49-ата минута първо бе зачетен, от рефера Фалкон Перес, автогол на Кристиан Лема, който даваше предимство на “червено-белите”, но впоследствие Хорхе Балиньо и Гастон Суарес на ВАР го отмениха. Това пък се оказа решаващо за крайния резултат.

Двата клуба имаха подкрепата от 28 000 свои фенове по трибуните, които бяха запълнили 57 000 стадион.