Григор Димитров отново пребори Фучович за нов 1/4-финал в Ротердам

Гришо лети високо над Ниската земя

2 месецаТенис 30 Симеон Кисьов

Григор Димитров елиминира и Мартон Фучович, класирайки се на 1/4-финалите на турнира от категория АТР 500 в Ротердам (Нидерландия), който е с награден фонд 2,29 милиона евро. Българинът се наложи с 6:3, 7:5 срещу унгареца (№86 в световната ранглиста) и записа 12-ата си победа от началото на сезона (от 14 мача). Срещата продължи 89 минути.

Димитров, който миналата година достигна до полуфинал в Ротердам, е поставен под №6 в основната схема. До момента Григор заработи 100 точки за световната ранглиста, а на четвъртфиналите ще играе срещу №3 в схемата Холгер Руне от Дания или Александър Шевченко от Казахстан.

Григор постигна решителен пробив за 5:3 в първия сет и го спечели с 6:3. Григор имаше две точки за пробив при 3:3 във втората част, но не успя да се възползва. При 4:5 хасковлията успя да спаси сетбол в полза на Фучович. Първата ракета на България проби за 6:5 и успя да спечели мача на собствен сервис. При едно от последните разигравания нашето момче обра овациите на публиката, след като съумя да спаси топка, въпреки че за момент се озова в легнало положение.

​Вчера Григор елиминира със 7:6(4), 6:3 №48 в света Лоренцо Сонего от Италия.

Toва беше пети мач между Димитров и Фучович. Българинът вече води на унгареца с 3:2 победи. Припомняме, че двамата се срещнаха и в първия кръг на тазгодишното издание на Australian Open, а Гришо осъществи обрат и спечели с 4:6, 6:3, 7:6(1), 6:2.