Гришо мина и през Шевченко, стигна полуфинал

Българинът проби съперника в най-подходящия момент на решителния сет

2 месецаТенис 39 Симеон Кисьов

Григор Димитров победи казахстанеца Александър Шевченко с 2-1 (7:6 (7:2), 3:6, 6:4) в среща от третия кръг на турнира в Ротердам (Нидерландия), първи мач помежду им досега.

Първият сет започна равностойно, като нито един от двамата нямаше възможност за пробив. Стигна се до тайбрек при 6:6, а Григор Димитров успя пробив съперника на два пъти за крайното 7:2.

Втората част предложи първия пробив в мача и той дойде във втория гейм при сервис на Григор Димитров. Съперникът му успя да поведе с 3:0, след което българинът отвърна с гейм на нула за 3:1. При 5:3 за Шевченко Гришо пропусна няколко възможности за пробив и в крайна сметка загуби сета с 3:6.

Решителният трети сет не предложи възможности за пробиви до последния гейм. Тогава при 5:4 в своя полза Григор Димитров поведе с 40:0, след което приключи сета и мача.

На полуфиналите българинът ще срещне спечелилия битката Алекс Де Минор - Андрей Рубльов, които излизат на корта след малко.