Хорхе Мартин триумфира в Гран при на Германия в клас МотоGP

11 месецаМоторни 2 Симеон Кисьов

Хорхе Мартин спечели Гран при на Германия в клас МотоGP на шампионата по мотоциклетизъм. Състезателят на Прамак Рейсинг завърши на лидерската позиция след спиращ дъха дуел с настоящия първенец в кралския клас Франческо Баная.

На пистата "Заксенринг" испанецът финишира за 40:52.4490 минути, изпреварвайки с 0,064 секунди стартиралия от първа позиция в неделя италианец Баная. Това е втори успех за Мартин в МотоGP и първи през настоящия сезон.

На трета позиция в Германия завърши Йоан Зарко. Французинът от тима на Прамак Рейсинг е на 7,013 секунди след победителя.

В генералното класиране продължава да води Франческо Баная от отбора на Дукати със 160 точки. На втора позиция до момента е Хорхе Мартин със 144 пункта, следван от Марко Бедзеки (Италия) от Мъни Рейсинг Тийм, който има 126 точки.

Следващото състезание от шампионата в кралския клас по мотоциклетизъм ще се проведе на 25 юни в Нидерландия.