Крумовград отвя Локо Пд в шоу с 5 гола

Алекс Колев с две попадения и асистенция за успеха на домакините

25 дниФутбол 198 Симеон Кисьов

Крумовград разби Локомотив Пловдив с 4:1 в среща от 32-ия кръг на efbet Лига и продължи страхотната си серия с 14-и мач без загуба - 8 победи и 6 равенства. С две попадения се отчете Александър Колев, а по едно добавиха Матей Шимич и Патрик Луан. Почетният гол за „смърфовете“ бе дело на Петър Андреев.

Двубоят започна добре за гостите, които в първите десет минути имаха две много добри възможности да открият резултата, но Оливер Камдем и Евандро пропуснаха.

Крумовград отвърна с удар в гредата в 13-ата минута, а в 20-ата Патрик Луан изведе домакините напред - 1:0.

След половин час игра Александър Колев удвои от дузпа (2:0) и излезе начело при голмайсторите в Efbet Лига с 13 гола.

Локомотив (Пловдив) пропиля две страхотно възможности в 38-ата минута, но спасяване на Янко Георгиев и гредата спряха "смърфовете".

Минути преди края на първото полувреме Матей Шимич вкара с глава за 3:0 след пас на Божидар Кацаров.

След почивката в 54-ата минута Петър Андреев бе изведен сам срещу Янко Георгиев. Той напредна с топката в крака, а след това я прати покрай стража на Крумовград за 3:1.

В 67-ата минута Локо Пловдив остана с човек по-малко. С директен червен картон беше изгонен Оливер Камдем, който влезе много опасно в краката на Диего Рапосо. Първоначално главният съдия му показа само жълт, но след намеса на ВАР промени решението си. В 74-ата минута Алекс Колев бе оставен абсолютно непокрит при корнер и без особени затруднения прати топката в мрежата за 4:1. Три минути след това и Патрик Луан се разписа, но голът не беше зачетен заради очевидна засада.

Минута преди края на редовното време Петър Андреев бе намерен на далечната греда, той от трудна позиция отклони топката, която обаче срещна странчния стълб и не влезе във вратата на домакините.

След успеха си Крумовград остава шести с 48 точки и 7 по-малко от четвъртия Локомотив Пловдив.