Ливърпул спука гума в битката за титлата след шамар в градското дерби

Евертън вече диша по-спокойно в дъното на таблицата

9 дниФутбол 119 Симеон Кисьов

Ливърпул загуби с 0:2 като гост на Евертън в градското дерби от 29-ия кръг на английската Висша лига.

"Карамелите" получиха дузпа в шестата минута, но малко след това реферът промени решението си след преглед на положението с ВАР.

Евертън натисна и имаше две добри ситуации за гол, но Бен Годфри стреля встрани, а удар с глава на Доминик Калвърт-Люин  беше спасен от Алисон.

Минути преди да изтече половин час игра домакините поведоха. Джаред Брантуейт овладя топката в наказателното поле на съперника и я насочи във вратата за 1:0.

Ливърпул отвърна с пропуски на Дарвин Нунес и Луис Диас до края на полувремето.

Авансът на Евертън стана два гола в 58-ата минута, когато Доминик Калвърт-Люин беше оставен непокрит в наказателното поле и заби топката с глава в мрежата за 2:0.

Луис Диас пропусна чудесна възможност да намали изоставането на Ливърпул в 69-ата минута, но силният му шут срещна гредата.

В последната минута Харви Елиът отправи красив параболичен удар под гредата, но Пикфорд спаси.

Ливърпул остана на три точки зад лидера Арсенал, като е само на една пред третия Манчестър Сити, имаш два мача по-малко. Евертън е на 16-а позиция с 33, на 8 пред първия изпадащ.