Лудогорец разби Хебър с 4:0

Разградчани вкараха седем гола на съперника в последните няколко дни, предстои още един мач

10 дниФутбол 127 Симеон Кисьов

Лудогорец разби Хебър с 4:0 в първи мач от 1/2-финалите на турнира за Купата на България. Успехът е втори за разградчани срещу съперника в последните дни след 3:0 за първенство в събота.

Лекувалият дълго контузия Антон Недялков и Бърнард Текпетей, за когото се знаеше, че има физически проблеми, стартираха като титуляри за домакините, които откри резултата още в четвъртата минута.

Рик Джонатан успя да стигне до топката в наказателното поле и с техничен удар я прати във вратата (1:0).

Бърнард Текпетей можеше да удвои аванса на разградчани в десетата минута, но Петър Дебърлиев успя да отрази удара му.

Резултатът стана 2:0 в 22-ата минута, когато Рик Джонатан завърши многоходова атака пред вратата на Хебър.

Гостите отправиха първия си по-опасен удар в 25-ата минута, но Архан Исуф не намери целта.

Минути по-късно и Шейх Диаманка пропиля възможност да се разпише за Хебър. Лудогорец отвърна в рамките на секунди с пропуск на Якуб Пьотровски.

Пет минути преди края Лудогорец можеше да поведе с три гола, но Дебърлиев спаси удара на Квадво Дуа.

Гостите стартираха втората част с двойна смяна и временно пренесоха играта с половината на разградчани, но без реална голова опасност.

Лудогорец обаче успя да вкара трети гол в 55-ата минута, след като Диниш Алмейда се разписа отблизо с глава за 3:0.

Четвърт час преди края Георги Терзиев можеше да вкара четвърти гол, но ударът му с глава бе избит в корнер.

Пет минути по-късно Спас Делев се разписа за 4:0, след като направи добавка с глава на отбит удар на Матиас Тисера.

Минута преди края на редовното време гредата помогна на Хебър да не допусне пети гол след удар на Георги Терзиев с глава.

Реваншът е на 2 май, а финалът на 15 май. В другия полуфинал на 1 май Ботев (Пловдив) посреща ЦСКА с аванс от 1:0 след първата среща.