Ница спря Марсилия към върха

Отборът на Марсело Биелса загуби визитата си с 1:2

9 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Ница победи с 2:1 над Олимпик Марсилия в среща от 22-ия кръг на Лига 1 и така попречи на възпитаниците на Марсело Биелса да си върнат първото място в класирането.
Първото полувреме мина без голове, като и трите попадения паднаха след почивката.
Женевие откри резултата в 47-ата минута, след като бе намерен на добра позиция от Ейсерик и така даде аванс на тима от Лазурния бряг.
Пет минути след това обаче Ница остана с човек по-малко на терена, след като Гомис получи два жълти картона в рамките само на две минути и бе изгонен.
Марсилци се възползваха от численото си превъзходство и натиснаха здраво домакините, но въпреки това Ница вкара втори гол чрез Хълт, който реализира в 73-ата минута.
Таувин все пак вкара попадение за гостите в 77-ата минута, но до края нямаше повече попадения.
Олимпик остава на второ място в класирането 44 точки, докато Ница е на девето с 31.