Пирин препъна още един претендент за върха

"Орлетата" взеха точка от Черно море

14 дниФутбол 105 Симеон Кисьов

Пирин и Черно море завършиха при 0:0 в среща от 30-ия кръг на efbet Лига. Така "орлетата" препънаха последователно още един претендент за върха, след като победиха ЦСКА в предишния кръг (2:1).

Двубоят в Благоевград започна с превес на гостите от Варна, които в първите минути на два пъти обстрелваха вратата на Максим Ковальов от дистанция, но стражът успя да спаси.

Пирин отвърна след около половин час игра, когато в рамките на минути Юго Комано и Асен Дончев отправиха удари към Иван Дюлгеров, но не намериха целта.

Минути след почивката Илиан Илиев - младши пропиля добра възможност да изведе гостите напред в резултата, но прати топката встрани от целта. Пирин отвърна със солова акция на Евгени Йорданов в 67-ата минута, завършила с удар над вратата.

Десет минути преди края на срещата Максим Ковальов спаси Пирин от гол при удар от дистанция на Пабло Гарсия.

Минути преди края Венцислав Бенгюзов спаси домакините от гол, изчиствайки от голлинията. В продължението на срещата и Атанас Илиев пропусна да открие резултата, след като беше спрян от чудесна намеса на Ковальов.

"Моряците" остават на втора позиция на две точки и мач повече от втория ЦСКА. Пирин вече е на 12-о място с 30 точки.