Рома победи Сасуоло с 1:0

Единственият гол в мача Лоренцо Пелегрини в 50-ата минута

1 месецФутбол 13 Симеон Кисьов

Рома победи Сасуоло с 1:0 в мач от 29 кръг на Серия А. „Вълците“ можеха и да не спечелят, тъй като в края на двубоя гостите можеха да стигнат до изравнително попадение. Единственият гол в мача Лоренцо Пелегрини в 50-ата минута.

Първата добра възможност беше за гостите. В 26-ата минута Матеуш Енрике бе в наказателното поле, но падна, реферът обаче не отсъди дузпа.

Малко преди почивката Ромелу Лукако получи добра топка пред вратата на съперника и стреля с глава, но топката мина от външната страна на левия стълб.

Само 6 минути след началото на втората част Рома поведе. Лоренцо Пелегрини си освободи пространство и шутира от далечна дистанция, като не остави шансове на вратаря на Сасуоло – 1:0.

Реално това бе и първият точен удар в очертанията на една от двете врати.

В 69-ата минута Урош Рачич стигна до отскочилата топка на границата на наказателното поле и стреля в долния десен ъгъл, но Миле Свилар направи чудесно спасяване.

В 73-ата минута Томазо Балданци стигна до топката дълбоко в пеналта и нанесе удар към долния ляв ъгъл, но стражът се справи повече от чудесно.

Малко преди края на мача Томазо Балданци опита да вкара втори гол за Рома, но Консигли спаси.

Малко преди края на мача домакините можеха да си отбележат автогол, но се измъкнаха сухи от ситуацията.