Швейцарска сензация на Олимпиадата

Олимпийският вицешампион Германия отпадна на осминафиналите

2 годиниДруги 1 Симеон Кисьов

Швейцарският национален отбор направи голяма сензация на олимпийския хокеен турнир в Пекин 2022, след като отстрани един от фаворитите за медали Чехия с 4:2 на осминафиналите.

Капитанът на „кръстоноците“ Рафаел Диас се отличи с гол и асистенция за победата. Андреас Амбюл, Денис Малгин и Килиан Мотет също бяха точни. Свен Андригето завърши с две асистенции. Роман Червенка и Лукаш Клок се разписаха за Чехия. На четвъртфиналите Швейцария ще се изправи срещу друг от основните претенденти за титлата – Финландия. Двубоят е утре.

Олимпийският вицешампион от Пьонгчанг 2018 Германия също отпадна на осминафиналите. Немците допуснаха тежка загуба с 0:4 от Словакия. Петер Чехларик и Марек Хривик завършиха с по един гол и една асистенци за успеха. Либор Худачек и Михал Кристоф също бяха точни, а Мартин Гернат направи две голови подавания. На четвъртфиналите словаците ще играя със САЩ на 16 февруари.

Напред продължава и Латвия, която записа победа с 3:2 над Латвия. Юлиан Якобсен се отличи с гол и асистенция за успеха. Маркус Лауридсен и Мортен Поулсен също бяха точни за успеха. Лаурис Дарзинш вкара и двете попадения за Латвия, а Ренарс Крастенбергс направи две голови подавания. На четвъртфиналите датчаните ще се изправят утре срещу Русия.