Страхотен обрат определи втората финалистка на "Уимбълдън"

Тунизийка спря Арина Сабаленка за първото място в световната ранглиста

10 месецаТенис 11 Симеон Кисьов

Онс Жабюр победи световната №2 Арина Сабаленка и за втора поредна година ще играе финал на третия за годината турнир от Големия шлем "Уимбълдън".

Тунизийката, шеста в схемата, надигра тенисистката от Беларус с 6:7 (5), 6:4, 6:3 за 2:22 часа игра и ще играе на финала с чехкинята Маркета Вондроушова, която елиминира украинката Елена Свитолина.

Поражението лиши втората поставена Сабаленка от възможноста да оглави световната ранглиста на WTА.

Жабюр загуби миналата година от представителката на Казахстан Елена Рибакина и сега ще опита да спечели титлата в мач срещу чехкинята Маркета Вондроушова, която по-рано днес надигра Елина Свитолина .

Жабюр демонстрира характер и успя да обърне мача и трудна позиция. Тунизийката загуби първата част след тайбрек, а във втория губеше с 2:4, но след това спечели 10 от оставащите 13 гейма и триумфира.

В първия сет двете печелеха подаванията си и не се стигна до нито един пробив, като едва в тайбрека Сабаленка взе предимство и спечели със 7:5.

Сабаленка първа стигна до пробив и поведе с 4:2 във втория сет, но Жабюр върна пробива, изравни за 4:4, а след това отново проби подаването на съперничката и изравни сетовете след 6:4.

Това даде психологическо предимство за тунизийката, която в решителната трета част доминираше и затвори мача за 6:3 с петия си мачбол.