Украинка хвърли голямата бомба на "Уимбълдън"

Елина Свитолина отстрани №1 в света при дамите

10 месецаТенис 11 Симеон Кисьов

Украинката Елина Свитолина поднесе една от големите изненади на "Уимбълдън" и отстрани №1 в света при дамите Ига Швьонтек (Полша) след 7:5, 6:7 (5:7), 6:2 на 1/4-финалите.

Това става само 6 месеца след завръщането й на корта при прекъсване заради майчинство. В битка за класиране на финал тя ще срещне Маркета Вондроусова (Чехия), победила по-рано днес Джесика Пегула (САЩ) с 6:4, 2:6, 6:4.

Швьонтек започна отлично мача и проби още в първия гейм в срещата. В четвъртия Свитолина върна пробива за 2:2, но последва рибрейк за 3:2. С брейк на нула украинката изравни до 5:5 в първия сет, след което затвърди пробива си и направи още един такъв за 7:5 в своя полза.

Полякинята започна силно и втория сет, като успя да направи пробив за 2:1. Елина Свитолина изравни за 3:3 с брейк на своя сметка. Двете вървяха гейм за гейм и стигнаха до тайбрек, който бе спечелен със 7:5 от Швьонтек.

Свитолина не даде шанс на съперничката си в последния трети сет, като направи два пробива – за 2:1 и 4:1, след което и двете взеха оставащите си подавания за крайното 6:2.