Арда подчини Славия, влезе в шестицата

Тимът от Кърджали ликува след шеметно първо полувреме

25 дниФутбол 17 Симеон Кисьов

Арда надви у дома Славия с 2:1 в мач от 28-мия кръг на efbet Лига и се изкачи на шестата позиция във временното класиране. Борис Тютюков (9) и Станислав Иванов (12) донесоха трите точки на кърджалийци, а Кристиян Стоянов (35) се разписа за "белите".

Домакините започнаха по-добре и поведоха още в 9-ата минута, когато Чинонсо Офор уцели напречната греда след центриране на Деян Лозев, а при добавката Борис Тютюков бе точен за 1:0. Три минути след това Станислав Иванов получи пас от Лъчезар Котев, изпревари Виктор Генев и прати по земя топката покрай Светослав Вуцов за 2:0.

Лека полека гостите надигнаха глава и взеха инициативата, а в 24-ата минута Галин Иванов пробва да изненада от дистанция Анатолий Господинов, който успя да избие топката.

В 35-ата минута Кристиян Стоянов върна едно попадение за Славия, след като получи пас от Ертан Томбак и със силен изстрел от границата на наказателното поле се разписа за 2:1.

След почивката сериозно положение за нямаше чак до 76-ата минута, когато Куентин Зеедорф се опита да изненада Анатолий Господинов, но стражът на домакините показа добър рефлекс и отрази удара.

До края на мача нито домакините, нито гостите създадоха нещо сериозно пред двете врати и резултатът остана непроменен.

С успеха си Арда събра 39 точки на шестото място с по-добра голова разлика от Крумовград. Славия е на 12-ото място с 30 точки.