Арсенал и Байерн сътвориха голово шоу в Лондон

Двата тима решават всичко на реванша в Мюнхен след седмица

22 дниФутбол 33 Симеон Кисьов

Арсенал и Байерн сътвориха голов спектакъл за 2:2 на "Емирейтс" в първия им четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига.

В 7-ата минута Арсенал бе близо до откриване на резултата. Букайо Сака открадна топката по десния фланг. В крайна сметка кълбото стигна до Габриел Мартинели, който стреля от границата на пеналтерията. Ударът на бразилеца премина покрай левия страничен стълб. Само две минути по-късно Алфонсо Дейвис получи жълт картон. Това означава, че той ще пропусне реванша в Мюнхен заради натрупани жълти картони.

В 12-ата минута Арсенал откри резултата. Бен Уайт намери Сака в наказателното поле, а крилото с прецизен удар по земя в десния ъгъл не остави шансове на Мануел Нойер. Четири минути по-късно Кай Хаверц изведе Бен Уайт на добра позиция, но защитникът стреля право в Мануел Нойер. В 18-ата минута Байерн успя да изравни с първата си ситуация. Домакините допуснаха грешка при разиграването и около центъра Лерой Сане овладя топката. Той намери Леон Горецка с хубаво подаване, а халфът с хитър пас изведе Серж Гнабри. Офанзивният футболист успя да прати топката в мрежата.

Последва опасност за Арсенал след статично положение. Получи се разбъркване в пеналтерията, но играч на "артилеристите" така и не успя да отправи удар. След още 13 минути баварците получиха правото да изпълнят дузпа. Лерой Сане направи хубави индивидуален пробив и бе препънат от Уилям Салиба в наказателното поле. Зад топката застана Хари Кейн, който изпрати Рая в другия ъгъл и реализира с технично изпълнение.

След почивката имаше спокойни минути и чак в 57-ата Горетцка стреля неточно от границата на пеналтерията. Осем минути по-късно баварците организираха още една опасна контраатака. Гнабри се озова на добра позиция, но прати изпълнението си над вратата.

В 76-ата минута "артилеристите" успяха да изравнят. Габриел Жезус демонстрира отлична техника в наказателното поле. След като събра защитниците на Байерн около себе си, бразилецът върна топката към връхлитащия Леандро Тросар, който с удар от движение в долния десен ъгъл направи резултата 2:2. Двамата се появиха на терена само няколко минути по-рано.

В последната 90а-а минута от редовното време баварците бяха близо до трети гол. Джамал Мусиала подаде към Кингсли Коман, но неговото технично изпълнение срещна десния страничен стълб.