Сампдория победи Милан с 1:0

Попадение в 33-ата секунда донесе успех на Сампдория

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Сампдория победи у дома Милан с 1:0 в среща от 29-ия кръг на италианската Серия „А“ и нанесе втора поредна загуба на „росонерите“ в шампионата.
Единственият гол в срещата падна още в 33-ата секунда, когато Грегоар Дефрел (1) шокира гостите след грешка на вратаря им Джанлуиджи Донарума, който му подаде топката. След това „моряците“ от Генуа направиха много силен мач и имаха немалко шансове за удвояване на аванса.
Гостите се опитаха да установят натиск след почивката, но нямаха късмет в завършващата фаза на атаките си. В 82-ата минута голмайсторът им Пионтек поиска дузпа след съприкосновение със защитник, но не получи такава дори след намесата на ВАР няколко минути по-късно.
След успеха си Сампдория е на седмо място с 45 точки, а Милан остава четвърти с 51, но Рома може да се доближи на само точка, а третият Интер да дръпне с пет в битката за Шампионската лига при победи в този кръг.