Уеска надви Севиля с 2:1

Уеска остави андалусци извън топ 4 на Примера дивисион

Уеска надви драматично у дома Севиля с 2:1 в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион и го остави извън първата четворка във временното класиране.
Головете за успеха на домакините реализираха Аньор (7) и Езекиел Авила (90+8) след асистенции на Хавиер Гаян и Жорже Пулидо. За андалусци точен беше обичайният голмайстор Уисам Бен Йедер (84-дузпа).
В 69-ата минута топката влезе в мрежата на Уеска, но попадението беше отменено с ВАР заради засада. Дузпата за Севиля също бе отсъдена след помощта на видеоасистент, а победният гол на Авила също бе разгледан и потвърден с ВАР.
Във втората минута от добавеното време на двубоя Мунир Ел Хадади вкара топката в мрежата на Уеска, но съдията отмени попадението заради засада.
След успеха си Уеска продължава да е на последното място, но вече с 22 точки, а от спасителния бряг го делят само 3 точки преди останалите срещи от кръга. Севиля е шести с 37 точки.