УКРАНИСКИЯТ ВИХЪР ИЗДУХА ШАЛКЕ НАСРЕД ВЕЛТИНС АРЕНА

ШАХТЬОР ДОНЕЦК СРАЗИ ШАЛКЕ С 0:3 КАТО ГОСТ

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Шахтьор (Донецк) постигна впечатляваща победа с 3:0 като гост на Шалке 04 и се класира за 1/8-финалите на Лига Европа. Украинският тим показа здрава защита и беше максимално ефективен в предни позиции, като наказа грубите грешки на домакините. Головете за "миньорите" отбелязаха Марлос, Факундо Ферейра и Виктор Коваленко.

Нулевото равенство в първия мач не фаворизираше нито един от двата тима. Домакините обаче се постараха да наложат високо темпо още от началните минути на реванша и бяха близо до откриване на резултата след удар от фаул на Йоханес Гайс. Халфът на "кралскосините" насочи технично топката под гредата, но Андрий Пятов се разтегна и изби. Льорой Сане беше най-активният футболист на Шалке до почивката, но постепенно инициативата премина на страната на гостите и те успяха да поведат в 27-ата минута. Виктор Коваленко и Факундо Ферейра организираха скоростна атака по фланга, а Марлос елегантно отклони топката с пета и направи безпомощен стража на германците Ралф Феерман.