Атлетико (Мадрид) размаза Ейбар с 5:0

"Дюшекчиите" разпиляха последния Ейбар и дръпнаха на върха пред Реал

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лидерът Атлетико (Мадрид) размаза последния Ейбар с 5:0 в мач от 33-ия кръг на испанската Ла Лига и дръпна с четири точки пред градския съперник Реал, който е с мач по-малко.

Анхел Кореа (42, 44) вкара два гола в края на първата част след асистенции на Ерера и Караско и даде сериозна преднина на домакините.

Малко след началото на втората част Яник Ферейра Караско (49) направи разликата класическа, възползвайки се подаване на Саул Нигес. Маркос Йоренте (53, 68) също се разписа на два пъти след подавания на Кореа и Караско, за да оформи крайния резултат.

След успеха си Атлетико събра 70 точки на върха и има четири повече от Реал, който гостува на Хетафе по-късно тази вечер. Ейбар остава на дъното с 23 точки и на четири от спасителната 17-а позиция.