Байерн му отпусна края, пропиля 2 гола аванс срещу Волфсбург

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен очеивдно не е докрай концентриран, след като завоюва титлата и допусна трета поредна грешна стъпка при гостуването на Волфсбург в последния кръг на Бундеслигата. Баварците водеха с 2:0, но срещата завърши при равенство 2:2. Байерн е със 77 точки, докато Волфсбург е 12-и с 42.

Байерн излезе напред в резултата в 17-ата минута, когато след ъглов удар Йозуа Кимих центрира и качи топката на главата на Йосип Станишич, който се разписа във вратата на „вълците“.

Седем минути по-късно Томас Мюлер намери Джамал Мусиала в наказателното поле, а той се озова сам срещу вратаря и прати топката в долния десен ъгъл, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак Байерн достигна до второ попадения в 40-ата минута, когато отново Мюлер се оказа асистент, този път на Роберт Левандовски.

Пет минути по-късно Волфсбург върна едно попадение, когато Макс Крузе демонстирира отличен поглед върху игра и намери Йонас Винд, а той хладнокръвно се разписа.

Резултатът бе изравнен в 58-ата минута, когато Мики ван де Вен комбинира с Макс Крузе, а той от близка дистанция вкара в мрежата на баварците за втори път.