Байерн почете Марадона и се класира

Баварците отново победиха смелия Залцбург, този път с 3:1 в Мюнхен

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Байерн Мюнхен се класира за елиминациите на Шампионската лига, побеждавайки Залцбург с 3:1 в двубой от група "А".

"Биковете" отново играха смело срещу хегемона на Европа и имаха дори повече точни удари през първата част на стадион "Алианц Арена", но малко преди паузата Роберт Левандовски откри резултата.

Вьобер си вкара автогол след почивката, а в средата на втората част Лерой Сане направи аванса на мюнхенци класически. Интересното е, че две минути по-рано Марко Рока получи червен картон и остави домакините с човек по-малко. После Бериша върна едно попадение, но то не промени нищо.

След 15-ата си поредна победа (нов рекорд) в Шампионската лига Байерн събра пълен актив от 12 точки и спечели групата си. Залцбург е на дъното с една точка.