Байерн с важна крачка към нова титла

Лео Горетцка прониза РБ Лайпциг

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Байерн (Мюнхен) направи важна крачка към спечелването на поредна титла в Бундеслигата. Тази вечер възпитаниците на Ханзи Флик взеха ключовото си гостуване на втория РБ Лайпциг с 1:0 и вече имат седем точки аванс, точно колкото и кръгове има преди края на първенството. Единственото попадение в дербито бе реализирано от Лео Горетцка.

Дългоочакваният сблъсък стартира със закъснение заради проблем с мрежата на една от двете врати. Байерн нанесе своя удар в 38-ата минута. Томас Мюлер задържа топката преди да излезе в аут и след рязка смяна на посоките върна към дузпата за връхлитащия Горетцка. Халфът пък вложи цялата си енергия, за да матира Гулаши с плътен шут.

До почивката гостите, които бяха без контузения си лидер Роберт Левандовски, пропиляха още две изгодни положения чрез Лирой Сане и Чупо-Мотинг. За тях обаче "вина" имат и точните намеси на вражеския вратар.

РБ Лайпциг определено повиши качеството на своето представяне след паузата. В 50-ата минута Марсел Забицер прати своя изстрел встрани от лявата греда, а подобен неуспех претърпя и опита за изравняване на намиращия се в отлична форма Дани Олмо.

Мануел Нойер също имаше своя принос за запазването на резултата с изключителен рефлекс при добре насочена топка от Забицер под напречната греда.

До края Байерн чакаше своя момент предимно на контра и такъв се откри пред Томас Мюлер. Той достигна до отскочила топка на границата на наказателното поле и стреля към долния ляв ъгъл, ала вратарят на "биковете" се намеси подобаващо.