Белият балет надигра Байерн Мюнхен и записа рекордна 150 победа в ШЛ

Реал Мадрид изравни евро-победите си с Барселона

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Байерн (Мюнхен) загуби с резултат 1:2 от Реал (Мадрид) в първия полуфинален сблъсък на Шампионската лига на стадион ''Алианц''. Реваншът е във вторик на ''Бернабеу''.

Двата колоса изиграха равностойно първо полувреме,  Джошуа Кимих откри резултата в 28-ата минута за ''баварците''. Малко преди почивката обаче Марсело изравни  в срещата за отбора на Реал Мадрид.  Десет минути след почивката  един от най-неубедителните на терена Рафиня направи  грешка в центъра на терена,  Реал вкара нов гол след бърза контра, точното попадение във вратата бе дело на  Марко Асенсио.

Това бе историческа 150 победа за ''белия балет'' в Шампионската лига. Интересното е, че за отбора на Зинедин Зидан това е  и 306 победа в европейски клубен турнир, толкова има и Барселона. По този начин двата тима се изравняват победи в Европа, но сега мадридчани ще имат възможността  и подобрят този резултат, в случай, че  спечелят и реванша във вторник срещу Байерн Мюнхен, който ще се играе на ''Бернабеу''.