Бенфика взе аванс срещу Олимпик Марсилия, но всичко ще се реши във Франция

Така всичко ще се реши в реванша след една седмица

21 дниФутбол 214 Симеон Кисьов

Бенфика победи Олимпик Марсилия с 2:1 в първи четвъртфинален сблъсък от Лига Европа. За лисабонските "орли" се разписаха Рафа Силва и Анхел ди Мария, докато Пиер-Емерик Обамеянг бе точен за французите. Така всичко ще се реши в реванша след една седмица.

В 16-ата минута Бенфика откри резултата. Каспер Тенгстед намери Рафа Силва в наказателното поле, а той с удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на стража на гостите.

13 минути след това Жоао Невеш отправи изстрел към вратата, но Пау Лопес се намеси.

Шест минути след старта на втората част Анхел ди Мария отбеляза втори гол за лисабонските "орли", след като се разписа от близко разстояние.

В 61-ата минута Марсилия имаше добър шанс. Илиман Ндиайе засече центриране, но опитът му премина покрай вратата.

Четири минути след това Пиер-Емерик Обамеянг получи топката в пеналтерията от Азедин Унахи. Габонският нападател преодоля Анатолий Трубин с удар в долния ляв ъгъл.

В 73-ата минута Олимпик можеше да стигне до равенството. Амин Ари обаче стреля неточно от границата на вратарското поле.