Ботев (Пловдив) би във Враца

Редовен гол в последната минута не бе зачетен

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ботев Пловдив победи Ботев Враца като гост с 2:1. Срещата бе белязана и със съдийска грешка! В последната минута попадение на домакините бе неправилно отменено.

Двата тима предложиха отворен футбол, а през първата част паднаха две попадения в рамките на две минути. В 23-ата Валери Домовчийски стигна до топката при разбъркване пред вратата на "канарчетата" и отблизо я прати в мрежата за 1:0. В следващата атака пловдивчани също реализираха. След центриране в наказателното поле Мите Цикарски свали с глава за Джонатан Перейра, който по земя прати топката във вратата на Краси Костов - 1:1.

След почивката отново имаше напечени моменти. В 70-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Самир Аясс бе изблъскан в гръб от Кевин Янсон и реферът Иво Андреев не се поколеба да отсъди наказателен удар. Петър Атанасов стреля, но Георги Аргилашки спаси.

Малко след това "канарчетата" поведоха. Мите Цикарски получи добро центриране и с глава реализира за 2:1.

В последната минута дойде голямата грешка на съдиите. Самир Аясс се ориентира най-бързо при меле пред Аргилашки, за да отбележи от метър. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада на асистента Аласан Ндайе. При повторението се видя, че такава няма.

Ботев (Пловдив) събра 24 точки и е на 10-ото място. Ботев (Враца) пък е с 18 на 13-ото място.