Фиорентина се справи с Кротоне

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Фиорентина се наложи с 2:0 като домакин на Кротоне в мач от 30-ия кръг на Серия А. “Виолетовите" поведоха след само 3 минути игра, когато Джовани Симеоне направи успешна добавка, след като стражът на гостите Алекс Кордас първоначално изби шут на Валентен Ейсерик.
В 57-ата минута Марко Капуано получи втори жълт, съответно червен картон, което остави гостите от Кротоне с 10 души на терена. В 62-ата минута логичното се случи и Виола затвори мача с второ попадение. Негов автор стана Федерико Киеза, който опъна мрежата с мощен шут след прекрасно двойно подаване с Рикардо Сапонара.
Фиорентина заема осмо място в класирането с 44 точки, а Кротоне е на 18-а позиция с 24.