Късен гол изстреля Лудогорец на 9 точки пред ЦСКА

Матиас Тисера герой за разградчани в Бистрица

20 дниФутбол 116 Симеон Кисьов

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в отложен мач от 8-ия кръг на efbet Лига.

Гостите от Разград започнаха по-активно и в първия четвърт час пропуснаха няколко възможности за откриване на резултата. Домакините отвърнаха чак в 22-ата минута с неточен удар на Емил Ценов.

До края на полувремето гредите на два пъти спираха Лудгорец от гол.

Руан Крус преодоля вратаря на ЦСКА 1948 в 26-ата минута, но топката срещна напречната греда. Пет минути преди края и левия страничен стълб спаси Петър Маринов след шут на Бърнард Текпетей.

В началото на втората час в игра за ЦСКА 1948 се появи 16-годишният талант Марто Бойчев. Минути след това съотборниците му Талис и Педриньо пропуснаха две добри възможности да открият резултата.

След час игра Педриньо пробва още един удар към вратата на Лудогорец, но Падт го отрази.

По-малко от десет минути преди края Лудогорец успя да поведе след попадение на Матиас Тисера, възползвал се от пас на границата на вратарското поле за 1:0.

Лудогорец поведе с 9 точки пред преследвача ЦСКА. ЦСКА 1948 остава без победа през годината и заема седмата позиция с равен брой точки с осмия Арда.