Лацио трепери, но изстрада успеха

Римляните вече имат 64 точки и са на шестото място, а над тях са Наполи и Ювентус с по 66 и Аталанта с 68 и Милан с 69

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лацио потрепери, но победи с 4:3 Дженов и е все по-близо до местата, които дават право за участие в Шампионска лига. Римляните вече имат 64 точки и са на шестото място, а над тях са Наполи и Ювентус с по 66 и Аталанта с 68 и Милан с 69. Първите три отбора все още не са играли в този кръг.

Два гола вкара Хаокин Корея, а по един път се разписаха Чиро Имобиле и Луис Алберто. Адам Марушич си реализира автогол, а Джанлука Скамака от дузпа и Елдор Шомуродов бяха точни за Дженоа.

Лацио доминираше над своя съперник в по-голямата част от мача. Резултатът обаче се задържа 0:0 до 30-ата минута, когато Хоаким Корея успя да вкара. Той получи топката в наказателното поле и с хубав удар я прати вратаря Перин.

Малко преди почивката Лацио Чиро Имобиле реализира дузпа и направи резултата 2:0, като изравни легендата Силвио Пиола - двамата имат по 149 гола за лациалите.

През второто полувреме в 47-ата минута Адам Марушич си вкара красив автогол с пета, но само минута по-късно Лацио възстанови аванса си от два гола. Луис Алберто завърши брилянтно атака за "орлите" и се заигра с камерата. А в 56-ата минута домакините решиха съвсем нещата, когато Хоакин Корея вкара второто си попадение в мача.

В 79-ата минута гостите от Дженоа получиха право да изпълнят дузпа след грубо влизане на Каталди, а резервата Джанлука Скамака реализира за гостите от Генуа. Няколко секунди по-късно Алдор Шомородов добави още едно попадение на сметката на гостите. До края обаче Дженоа не успя да вкара четвърти гол и да изравни.