София 25 °C София 25°C - предимно облачно Велико Търново 20 °C Велико Търново 20°C - предимно облачно Пловдив 24 °C Пловдив 24°C - разкъсана облачност Варна 23 °C Варна 23°C - ясно небе Бургас 22 °C Бургас 22°C - ясно небе

Локомотив Пд победи с 2:1 Ботев в даденото от рефера продължение

Локомотив е четвъртфиналист за Купата на България

10 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

В дербито на осминафиналите от турнира за Купата на България по футбол Локомотив отстрани Ботев след драматичното 2:1 в мач-реванш от надпреварата. Първата среща на Лаута приключи наравно 1:1 и сега в Коматево трябваше да се излъчи победителя. Домакините откриха резултата в 82-ата минута след попадение на Иван Цветков. Само две минути по-късно Локомотив изравни чрез Венелин Филипов, който простреля с фантастичен удар под ъгъл вратаря Стаховяк. В даденото от съдията продължение Бирсент Карагерен се възползва от грешка на Инез, излъга вратаря на Ботев и прати топката в мрежата за крайното 1:2.

Досега двата тима са се срещали точно 8 пъти в двубои за купата.
Ботев е излизал краен победител в 4 от сблъсъците, 4 пъти е триумфирал Локо, единият от които днес.

Стартовите състави на двата отбора.

БОТЕВ: Стаховяк, Христов, Инез, Николов, Филипов, Иршак, Балтанов, Гамаков, Огнянов, Цветанов, Чунчуков

ЛОКОМОТИВ: Господинов, Дяков, Парино, Грънчов, Филипов, Сандански, Траянов, Наков, Якимов, Карагерен, Камбуров

От 16 часа е мача Левски – Монтана на ст. Георги Аспарухов.
Първата среща в Монтана завърши при резултат 2:0 за домакините,
така сините ще трябва да заличават два гола актив, ако искат да продължат напред.