Лудогорец разби Локомотив (София) с 6:0

Александър Любенов в болница след удар в главата

1 месецФутбол 8 Симеон Кисьов

Лудогорец победи Локомотив (София) с 6:0 в среща от 25-ия кръг на efbet Лига.

Домакините стартираха ударно и след минута и половина вече водеха с 1:0 след попадение на Квадво Дуа, възползвал се от грешка на отбраната на гостите.

Бърнард Текпетей можеше да удвои аванса на "зелените", но ударът му срещна гредата.

Лудогорец поведе с 2:0 в 38-ата минута, след като Ивайло Чочев вкара първото си попадение за тима с прехвърлящ удар в първия си мач като титуляр за "орлите".

Минути преди края Квадво Дуа намери Бърнард Текпетей на границата на наказателното поле и той разстреля Любенов за 3:0.

Минути след почивката Лудогорец получи дузпа за нарушение на вратаря Александър Любенов срещу Квадво Дуа. Стражът отнесе удар в главата, глътна си езика и за кратко изпадна в безсъзнание, но бе свестен от медицинските екипи на двата тима, след което бе откаран в болница.

Пострадалият Любенов бе заменен от Жарко Истатков, а Квадво Дуа се разписа от дузпа за 4:0.

Само няколко минути след това резултатът стана 5:0. Фон Витри центрира, Якуб Пьотровски отклони с глава, а Руан Крус се разписа от въздуха.

Минути преди края Аслак Фон Витри оформи крайното 6:0 с техничен удар по тревата.

Успехът позволи на Лудогорец да се откъсне на три точки от втория Черно море, като ина и мач по-малко. Локомотив (София) е на 12-а позиция с 25 точки.