Марк-Емилио Папазов разстреля Етър за победа на Хебър

Тимът от Пазарджик се доближи до място в средната четворка на класирането

26 дниФутбол 12 Симеон Кисьов

Хебър записа много важна домакинска победа, след като се наложи над Етър с 3:0 в мач от 28 кръг на efbet Лига. С два гола за успеха се отличи Марк-Емилио Папазов, който играе за тима от Пазарджик под наем от ЦСКА. Етър пък завърши двубоя с човек по-малко.

Хебър имаше леко предимство на терена, което получи своето числено изражение в 17-ата минута. Тогава Марк-Емилио Папазов откри резултата с много красив гол с удар извън наказателното поле. Той овладя пас зад централната линия, нагласи си топката и я прати неспасяемо във вратата на Мартин Величков.

През втората част домакините продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена, въпреки че предоставиха повече топката във владение на съперника. Дълго време пазарджиклии не успяваха да стигнат до втори гол. В 70-ата минута капитанът на Етър Георги Александров получи втори жълт картон и остави тима си в намален състав.

Осем минути по-късно Хебър удвои аванса си. Йоан Н`Зи отне топката от Крум Стоянов пред наказателното поле и отдясно центрира, а в пеналта Марк-Емилио Папазов се озова сам и овладя, а след това стреля неспасяемо във вратата. В четвъртата минута на добавеното време домакините направиха победата си класическа. Резервата Шейх Диаманка се разписа с удар от границата на наказателното поле, при който прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Мартин Величков.

С този успех тимът от Пазарджик спря серията си от две загуби и събра актив от 30 точки, измествайки Славия от 11-ото място, за да се доближи само на две точки от място в средната четворка на класирането. Великотърновци остават на последната 16-а позиция с 13 точки. В следващия кръг Хебър гостува на Славия на 13 април, а ден по-късно Етър приема Крумовград.