Маверик Винялес спечели състезанието за Гран При на Аржентина

След два преминати кръга в MotoGP Винялес е лидер в генералното класиране с 50 точки, следван от Валентино Роси с 36 и Андреа Довициозо с 20

7 годиниМоторни 3 Телевизия Евроком

Маверик Винялес спечели втора поредна победа на старта на сезона в MotoGP с безупречно каране в Гран при на Аржентина. Валентино Роси остана втори и осигури двойна победа за Ямаха, а Кал Кръчлоу допълни подиума.Още в първата обиколка отпадна миналогодишният съотборник на Валентино Роси в Ямаха - Хорхе Лоренсо, който обвини Андреа Яноне за своя провал, но всъщност сам си беше виновен. Световният шампион Марк Маркес с Хонда потегли от полпозишън и направи отличен старт, дръпвайки бързо пред останалите. Но всичко свърши твърде рано за него, защото Маркес изпусна предната гума и излетя от втория завой в пясъка около пистата и отпадна, като не скри огромния си гняв.Кошмарният уикенд за Хонда беше завършен напълно в 15-ата обиколка, когато и вторият им пилот Дани Педроса излетя на същия завой като Маркес.Алейш Еспаргаро опита изпреварване, но изгуби контрол върху машината си и помете със себе си и Андреа Довициозо.Маверик Винялес се откъсна пред Кръчлоу и Роси и започна методично да трупа преднина.Доктора се залепи зад британеца и издебна правилния момент за изпреварване в петия завой на 18-ата обиколка, за да заеме втората позиция.Винялес беше недостижим и челната тройка се запази, а по-назад Йохан Фолгер успя да вземе петата позиция от Данило Петручи, докато Алваро Баутиста финишира четвърти.