Милан продължава с победите

Головете за „росонерите“ бяха дело на Кристиан Пулишич, Оливие Жиру и Рафаел Леао

26 дниФутбол 14 Симеон Кисьов

Милан постигна убедителна победа с 3:0 в домакинството си на Лече от 31-ия кръг на Серия А и така записа 5-и пореден успех в шампионата. Головете за „росонерите“ бяха дело на Кристиан Пулишич, Оливие Жиру и Рафаел Леао. Благодарение на успеха, хората на Стефано Пиоли събраха 68 точки на второто място във временното класиране, където Лече е 13-и с 29 точки.

Мачът на „Сан Сиро“ започна по мечтан начин за домакините, които поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато Самуел Чуквуезе подаде към Кристиан Пулешич на ръба на наказателното поле и американецът прати топката в левия ъгъл – 1:0 за Милан!

Две минути по-късно Пулишич опита с глава да прати топката в мрежата на Лече, но Владимиро Фалконе спаси.

След 20 минути игра тифозите на „росонерите“ отново ликуваха. Ясин Адли центрира чудесно от ъглов удар и намери Оливие Жиру, който с глава прати топката в мрежата.

Точно преди изтичането на половин час игра Жоан Гонсалес засече центриране от фланга, но ударът му с глава завърши с топка в напречната греда на вратата на Майк Менян.

В самия край на полувремето Лече остана с човек по-малко на терена, след като Никола Кръстович извърши грубо нарушение срещу Чуквуезе и съдията Лука Масими му показа директен червен картон.

Това улесни Милан, който в 58-ата минута вкара и трети гол. Адли направи чудесен пас към Рафаел Леао и португалецът, който бе в наказателното поле, без колебание стреля по земя и матира Фалконе.

Милан можеше да вкара и четвърти гол, но в 65-ата минута удар от дистанция на Тео Ернандес рикошира в гредата.

До края на двубоя хората на Стефано Пиоли успокоиха темпото и срещата завърши без повече попадения.