Милан с ценна победа

Хакан Чалханоолу откри резултата в 6-ата минута, а след час игра Тео Ернандес удвои

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Милан постигна важна победа с 2:0 над Беневенто у дома. Срещата бе от 34-ия кръг на Серия "А". Хакан Чалханоолу откри резултата в 6-ата минута, а след час игра Тео Ернандес удвои.

Така "росонерите" събраха 69 точки и поне временно излязоха на второ място във временното класиране. Беневенто е точно под чертата с 31 точки.

Отлична атака позволи на Милан да поведе още в 6-ата минута. Хакан Чалханоолу комбинира с Франк Кесие, който подаде към Алексис Салемакерс. Той насочи топката към наказателното поле, където Кесие я пропусна за Чалханоолу, който от близка дистанция я прати в мрежата.

Малко след това Джанлука Лападула пропусна отлична възможност да изравни.

Милан продължи да напада, но Монтипо отрази удари на Леао и Ибрахимович. В 37-ата минута Тео Ернандес отправи хубав удар, след като залъга отбраната на Беневенто, че се готви да подава, но стражът на гостите се справи отлично.

В края на полувремето "росонерите" имаха нови две възможности за гол. Първо удар на Бенасер срещна тялото на играч на гостите, а малко след това и Златан пропусна.

В 55-ата минута Монтипо за трети път в мача спаси срещу Ибрахимович, който успя да се пребори със защитата на Беневенто.  Така се стигна до 60-ата минута, когато топката отново се озова в краката на Ибрахимович в наказателното поле. Шведът стреля, Монтипо спаси, но при добавката Тео Ернандес прати топката в мрежата. При попадението възникнаха съмнения за засада, но реферът призна гола.

В 87-ата минута добра възможност за трети гол пропусна Браим Диас.