НЕФТОХИМИК (БУРГАС) ПОБЕДИ БОТЕВ (ПЛОВДИВ) С 4:0

"ШЕЙХОВЕТЕ" СЕ ЗАВЪРНАХА КЪМ ПОБЕДИТЕ В ПЪРВА ЛИГА

Нефтохимик (Бургас) победи Ботев (Пловдив) с 4:0 в първия мач от 18-ия кръг от Първа професионална лига. Двубоят се изигра на стадион „Лазур“ в Бургас.Нефтохимик имаше пълно превъзходство почти през целия мач, като тимът от Бургас пропусна да стигне до още по-категоричен успех.Любомир Божинов от пряк свободен удар в 13-ата минута откри резултата в  мача.В 38-ата минута Николай Дюлгеров се възползва от груба грешка в отбраната на Ботев на Цветомир Панов и с глава удвои преднината на домакините.В 43-ата минута бившият играч на Ботев Мариян Огнянов направи резултата 3:0 за Нефтохимик с атрактивен удар, след нова грешка на Панов, което доведе и до смяната му на почивката на мача.Пропуски за Нефтохимик на добри положения през първата част направиха Венцислав Христов и Емануил Манев.Тимът на Ботев започна по-активно втората част, като Жоао Паоло пропусна добра възможност за гол.Малко след това Венцислав Христов вкара четвърти гол за Нефтохимик, за 4:0.