Рома стигна до успех в доиграването с Удинезе в сетния миг

10 дниФутбол 103 Симеон Кисьов

Рома победи драматично Удинезе с 2:1 при доиграването на двубоя от 32-ия кръг на Серия А. Срещата първоначално бе прекратена в 72-ата минута на 14-ти април, когато Еван Ндика се свлече на терена след болки в гърдите.

Срещата бе подновена при резултат 1:1 в 72-ата минута, когато бе спряна играта първоначално. Удинезе тогава поведе в резултата с гол на Роберто Перейра, но с попадение на Ромелу Лукаку се стигна до равенството.

Доиграването на двубоя започна спокойно и без положения, предимно с борба в центъра.

В 82-ата минута Миле Свилар показа отличен рефлекс, за да запази паритета. След разбъркване топката стигна до футболиста на Удинезе Лоренцо Лука. Той стреля по земя към левия ъгъл, но Свилар се намеси.

Рома стигна до трите точки с гол в 95-ата минута. Пауло Дибала изпълни корнер, а Браян Кристанте се извиси и засече топката, като не остави шансове на стража на домакините.

Дебют начело на Удинезе направи легендата Фабио Канаваро.

С успеха Рома събра 58 точки и е на четири от 4-ия Болоня, докато "малките зебри" продължават борбата за оцеляване. Удинезе е 17-ти с 38 точки, колкото има и 18-ият Фрозиноне.

За римските "вълци" предстои мач с Наполи, докато "фриуланите" гостуват на Болоня.