Севиля диша спокойно след победа на Канарските острови

По този начин тимът на Кике Санчес Флорес събра 34 точки и се изкачи на 13-ото място, докато островитяните са 12-и с 3 точки повече в актива си

17 дниФутбол 108 Симеон Кисьов

Севиля постигна много важна победа в битката си за оцеляване, побеждавайки Лас Палмас с 2:0 като гост в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Точни на Канарските острови за андалусийци бяха Юсеф Ен-Несири и Доди Лукебакио. По този начин тимът на Кике Санчес Флорес събра 34 точки и се изкачи на 13-ото място, докато островитяните са 12-и с 3 точки повече в актива си.

Първото сериозно действие в мача на Канарските острови дойде в 6-ата минута, когато Саул Коко остави Лас Палмас с човек по-малко на терена за грубо нарушение срещу Неманя Гудел.

Останал с човек по-малко, Лас Палмас нямаше как да се противопостави успешно на своя гост, който имаше възможност да отбележи чрез Исаак Ромеро.

В 43-ата минута Севиля успя да поведе в резултата, като Гудел центрира добре, намирайки Юсеф Ен-Несири и мароканецът с глава порази вратата на Аарон Ескандел.

Ен-Несири се разписа отново в 81-ата минута, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Все пак, гостите стигнаха и до втори гол, дело на Доди Лукебакио, който вкара в 3-ата минута на добавеното време.

Тогава удар на Серхио Рамос бе блокиран, но топката стигна до Лукебакио и бившият футболист на Херта Берлин оформи крайното 2:0 в полза на Севиля.